„Szkolny Paragraf” – czyli kolejny projekt fundacji Court Watch Polska

0
1873
SAMSUNG CAMERA PICTURES

Utworzona w Toruniu fundacja Court Watch Polska wychodzi z kolejną szczytną inicjatywą. Tym razem organizacja rozpoczęła Projekt Edukacji Prawnej „Szkolny Paragraf”. O co chodzi w projekcie?

Istotą działania Court Watch Polska jest monitorowanie pracy sądów, sporządzanie raportów z rozpraw i podejmowanie wszelkich działań zmierzających do poprawy rzetelności i sprawiedliwego traktowania obywateli w tych instytucjach. „Obywatelski Monitoring Sądów” to jednak nie jedyny projekt Fundacji. W poprzedni weekend (18-20 listopada) zainaugurowano Program Edukacji Prawnej „Szkolny Paragraf”.

Program Edukacji Prawnej jest bardzo ważną częścią naszych działań – powiedział Michał Popiela, członek zarządu Fundacji Court Watch Polska. – Jedną z misji naszej Fundacji jest zwiększenie świadomości prawnej społeczeństwa, szczególnie w zakresie przysługujących przed sądem praw oraz „oswojenie” się obywateli z sądem jako instytucją. To bardzo istotne, aby każdy znał swoje prawa i w razie kontaktu z sądem nie czuł się zagubiony. 

CZYTAJ TAKŻE: Court Watch Polska, czyli dopilnowanie sprawiedliwości w sądach.

W Polsce spora grupa obywateli nie jest świadoma, jak wygląda sądowa rzeczywistość, a konieczność zetknięcia się z nią nadchodzi zupełnie niespodziewanie i często wzbudza wiele wątpliwości. Do zapobiegnięcia takich sytuacji i rozpowszechnienia wiedzy o działaniu takich instytucji będzie dążyć fundacja Court Watch Polska.

W Toruniu w dniach 18-20 listopada zgromadzili się liderzy projektu z całej Polski, by wziąć udział w warsztatach oraz przetestować grę planszową „Prawopolis”. W ramach spotkania odbyło się także szkolenie wolontariuszy z kompetencji liderskich i pracy w zespole. Swoją obecnością zaszczycił także sędzią Arkadiusz Krupa – laureat wyróżnienia w konkursie Obywatelski Sędzia Roku 2016.

(fot. nadesłane/materiały organizatora)
(fot. nadesłane/materiały organizatora)