Do wykorzystania pełni możliwości pieców konwekcyjno-parowych potrzeba odpowiednich akcesoriów

0
844

Ich pojawienie się przyniosło prawdziwą rewolucję dla gastronomii. Przygotowywanie potraw zdecydowanie przyspieszyło, poprawił się ich smak, ograniczono utratę wartości odżywczych w trakcie obróbki termicznej. Dobry piec konwekcyjno-parowy jest w stanie zastąpić kilka innych urządzeń. Warto go jednak doposażyć w opcjonalne, acz momentami nieodzowne dodatki. Które konkretnie, pokażą nam specjaliści z firmy Resto Quality.

Podstawy z prowadnicami znacznie ułatwiają organizację pracy w restauracyjnej

Zwłaszcza w wariancie mobilnym. Zdarzają się sytuacje, w których układ urządzeń na zapleczu restauracji trzeba z różnych powodów zmienić. Tymczasowo lub na nieco dłuższy czas. A przecież piece konwekcyjno-parowe do najlżejszych nie należą. Przenoszenie ich ręcznie, nawet angażując do tego kilka osób, byłoby zwyczajnie zbyt trudne i wymagające. Solidna, wyposażona w koła podstawa pod piec sprawi, że urządzenie znajdzie się w nowym miejscu dosłownie po chwili. Wybierając konkretny model – na przykład ze strony https://restoquality.pl/obrobka-termiczna/piec-konwekcyjny-parowy lub innego katalogu – warto zwrócić uwagę na ilość oraz rozmieszczenie prowadnic w podstawie. Każdy lokal ma własne, indywidualne potrzeby w tym zakresie. Trzeba mieć świadomość, że niektóre z tych podstaw tworzone są z myślą o konkretnych piecach. Z kolei inne pozwalają na pewne dopasowanie sprzętu do siebie. Zawsze warto skonsultować się ze sprzedawcą przed podjęciem decyzji.

Akcesoria powinny być wykonane z materiałów o odpowiedniej jakości i parametrach

Który spośród surowców najlepiej spełnia wyśrubowane wymagania branży gastronomicznej? Eksperci z firmy Resto Quality nie mają żadnych wątpliwości, że należy wskazać na stal nierdzewną. Po pierwsze, jest niezwykle odporna na wszelkie uszkodzenia mechaniczne. Stalowe pojemniki do pieca konwekcyjno-parowego doskonale zniesie upadek na twardą posadzkę z dużej wysokości i inne wypadki, jakie zdarzają się w kuchni. Po drugie: popularna „nierdzewka”, jak sama wskazuje, praktycznie w ogóle nie koroduje. Nawet przy stałym kontakcie z wilgocią, o co na restauracyjnym zapleczu nietrudno. Odporność na rdzę utrzymuje się tylko przy odpowiedniej eksploatacji, jednakże zasady użytkowania i pielęgnacji stalowych elementów nie są specjalnie wymagające. Utrzymanie ich w należytym stanie zajmuje stosunkowo mało czasu. O dokładne wskazówki najlepiej dopytać producenta lub dystrybutora kuchennego wyposażenia.