15 listopada w Galerii Sztuki Wozownia zostanie wygłoszony wykład Macieja Miłobędzkiego pod tytułem: „o potrzebie radykalnej prostoty”, którego zadaniem jest próba odpowiedzenia na pytanie, czy bardziej skomplikowany system budowy obiektów architektury jest niezbędny w obecnych czasach
Maciej Miłobędzki to architekt urodzony w 1959 roku w Warszawie. W 1985 ukończył Wydział Architektury Politechniki Warszawskiej. W latach 1984-1988 pracował w Spółdzielni Pracy Twórczej Architektów i Artystów Plastyków ESPEA. Od 1988 roku współzałożyciel i wspólnik JEMS Architekci. Wykładowca na Wydziale Architektury Politechniki Warszawskiej. Współtworzył między innymi: siedzibę AGORY S.A. w Warszawie, „Dom przyszłości” w Choszczówce, Skwer Hoovera w Warszawie, Rozbudowa Biblioteki Raczyńskich w Poznaniu, Rozbudowa Wydziału Rzeźby Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, Międzynarodowe Centrum Konferencyjne w Katowicach.
Podczas wykładu gość odniesie się do problematyki absurdów, które tworzą się w dzisiejszej architekturze, która to jest nastawiona na złożoność i coraz bardziej postmodernistyczny wygląd.
Ważnym aspektem będzie także podjęcie tematu dotyczącego kwestii energetycznych, obiegu substancji lotnych i płynnych. Uświadomienie tego, że domy oddychają, magazynują chłód i ciepło w swoich przegrodach, a uczenie się o tym może stać się pretekstem dla radykalnej i świadomej przemiany stylu życia – w kierunku „slow life”. Główne elementy budowli mogłyby jednocześnie pełnić wiele funkcji i zastępować złożone układy izolacyjne i instalacyjne, przez co stawać się bardziej odporne na zużycie.
Wykład ten odbywa się w ramach cyklu „Architektura w Wozowni”
źródło:www.wozownia.pl