Styczeń w Teatrze Muzycznym – co nas czeka?

0
1000

Najbliższe dwa miesiące w Kujawsko-Pomorskim Impresaryjnym Teatrze Muzycznym w Toruniu zapowiadają się niezwykle atrakcyjnie!

Już 16 stycznia o godz. 19:00 odbędzie się premiera spektaklu muzycznego, opartego na komedii słynnego włoskiego polityka i dyplomaty Niccolo Machiavelliego, pt. Machiavelli. Powstała w XVI wieku sztuka opowiadająca o zepsuciu społeczeństwa i wszechobecnej głupocie, zgrabnie splata się z jazzowo-rockowymi piosenkami zaaranżowanymi przez kierownika muzycznego przedstawienia, Tomasza Lewandowskiego. Spektakl odbędzie się również następnego dnia, czyli 17 stycznia o godz. 19:00 w Tumulcie, przy Rynku Nowomiejskim 28.

Kolejne wydarzenie Teatr Muzyczny zaplanował w Dniu Babci, 21 stycznia o godz. 18:00. Walc kameralny, czyli Pan Wasowski mniej znany w reżyserii Jacka Bończyka, to spektakl muzyczny wypełniony piosenkami kompozytora Jerzego Wasowskiego, znanego przede wszystkim z Kabaretu Starszych Panów. Utwory wykonywane przez Klementynę Umer przy akompaniamencie Fabiana Włodarka i Michała Jarosa, były niegdyś pisane dla dam polskiej piosenki – m.in. Ireny Santor czy Violetty Villas. W rolę narratora wciela się zaś Grzegorz Wasowski, syn Jerzego Wasowskiego.

Kolejne dni w Teatrze Muzycznym wypełnią piosenki i teksty satyryczne niezapomnianego polskiego poety Mariana Hemara. 22 stycznia o godz. 19:00 i 23 stycznia o godz. 11:00 odbędzie się spektakl muzyczny pt. Hemar. Marchewka-próba generalizacji. Co ciekawe, uczestniczący w spektaklu aktorzy (Agnieszka Brenzak, Paulina Grochowska, Jeremiasz Gzyl i Maciej Makowski) nie tylko śpiewają, ale również wykonują utwory instrumentalnie.

Atrakcją dla dzieci będzie natomiast spektakl pt. Jacek i Placek na tropie księżyca, który odbędzie się 25 stycznia o godz. 9:00 oraz 11:30. Historia przedstawiająca perypetie dwóch krnąbrnych bliźniaków, którzy uciekają z domu, by odnaleźć swojego tatę, ukazuje mnóstwo przygód, w które wplątują się rezolutni chłopcy. Co ciekawe, w spektaklu wykorzystane zostały także piosenki legendarnego polskiego zespołu Lady Pank.

Pod koniec stycznia zapraszamy również na sztukę autorstwa niemieckiego muzykologa Paula Bardza w reżyserii Pawła Okońskiego, pt. Kolacja na cztery ręce. Akcja opowieści opiera się na fikcyjnym spotkaniu dwóch genialnych muzyków – Jerzego Fryderyka Haendla i Jana Sebastiana Bacha. Pochodzący z zupełnie odmiennych światów kompozytorzy (Haendel – żyjący w biedzie i Bach – europejska sława, ulubieniec królów) w rzeczywistości nigdy się nie spotkali, a mimo to wiedzieli o sobie wszystko… Spektakl odbędzie się 27 stycznia o godz. 19:00.

Styczeń w Teatrze Muzycznym zakończy się koncertem duetu Nuli Stankiewicz i Janusza Strobla pt. Byle nie o miłości. 28 stycznia o godz. 18:00 artyści wykonają piosenki autorstwa Agnieszki Osieckiej. Pomiędzy utworami wyświetlane będą niezwykle interesujące fragmenty wywiadów z artystką, które stanowią łącznik pomiędzy wybranymi piosenkami – również tymi mniej znanymi.