Fenomen logicznej kostki w dzisiejszych czasach

0
782

W sieci wręcz roi się od nagrań, na których ludzie w różnym wieku układają logiczne kostki na czas. W 1981 roku przedmiot ten stał się fenomenem na całym świecie – układali je wszyscy, niezależnie od narodowości, wieku i płci. W 1982 roku odbyły się zaś zawody, które zbierały rzeszę miłośników układania logicznej kostki na czas – wygrywał ten, który jako pierwszy uporał się z zadaniem. Tradycja ta przetrwała do dziś, zupełnie jak popularność kostek. Szacuje się, że liczba kombinacji różnych ułożeń standardowej kostki (3x3x3) wynosi ponad 43 tryliony. Jednak czy dziś układanie logicznych kostek jest wciąż na topie?

Kostka logiczna i jej współczesna wartość

W 1995 roku prestiżowy salon jubilerski stworzył najdroższą kostkę logiczną na świecie. Wykonana z 18-karatowego złota, ze ściankami wysadzanymi 34 karatami rubinów, 34 karatami szmaragdów i 22,5 karatami ametystów, powstała by upamiętnić piętnaste urodziny wynalezienia przedmiotu, który dziś uznawany jest za kultowy symbol lat 80. Stworzona kostka jest warta 1,5 miliona dolarów, jednak nie służy jedynie jako piękna ozdoba – jeżeli ma się na zbyciu parę milionów, można zakupić drogocenną kostkę i wypróbować na niej wszystkie kombinacje. Jest ona bowiem w pełni funkcjonalna, co czyni z niej przedmiot nad wyraz ekskluzywny. Dla tych, którzy jednak nie posiadają w kieszeni wolnych kilku milionów, mamy dobrą wiadomość – na rynku dostępnych jest wiele modeli kostek do układania w atrakcyjnej cenie. Standardowe kostki 3x3x3 znajdują się między innymi na stronie netcube.com.pl/kostki-3×3. Układanie kostki logicznej rozwija zdolności manualne i zachęca do strategicznego myślenia. Choć w obecnych czasach rozwoju cyfrowego wiele osób stawia na rozrywki elektroniczne, grono zainteresowanych kostkami ma się dobrze. Co ciekawe, kostka logiczna stała się inspiracją dla artystów nowej ery…

Kostka logiczna muzą dla współczesnych artystów

Początek 2020 roku był niebywale poruszający dla środowiska artystycznego. Sprzedano bowiem portret przedstawiający Mona Lisę za ponad 480 tysięcy euro! Oczywiście nie mówimy tutaj o oryginale, lecz o niezwykłej i nowoczesnej interpretacji wykonanej przez ulicznego artystę znanego pod pseudonimem Invader. Bazę obrazu stanowiły… logiczne kostki połączone w wizerunek jednej z najsłynniejszych modelek, którą podziwiają wszyscy wielbiciele sztuki. Tak kostki logiczne otrzymały nowe życie, stając się przedmiotem zainteresowania wielu artystów decydujących się na spróbowanie swoich sił w nowej formie artyzmu. Drugim prestiżowym dziełem, nie należącym do wspomnianego wyżej autora, jest mozaika przedstawiająca panoramę Makau w Chinach. Liczy ona 85794 sześciany, ma ponad 60 metrów szerokości i mniej-więcej 4 metry wysokości. Prace wykonane z kostek logicznych sprawiają wrażenie rozpikselowanych, doskonale oddając przy tym lata 80. i gry video. Sztuka z kostek jest doceniana przez największych artystów z całego świata i po dziś dzień można jej doświadczyć w wielu muzeach. Jeżeli chcesz spróbować swoich sił w układaniu obrazu z logicznych kostek, warto zaopatrzyć się w ich większą ilość – przedmioty te znajdziesz u jednego z topowych dystrybutorów kostek logicznych, jakim jest NetCube. Jak widać, kostka logiczna stale jest popularna – dziś jednak ma o wiele szersze zastosowanie. Stawiasz na klasyczne 3x3x3, czy może „twist cube”? Wybór należy do ciebie!