Stowarzyszenie Tartak wraz z nadejściem nowego roku – zarówno szkolnego, jak i akademickiego, postanowiło przygotować specjalny cykl warsztatów, które mają na celu rozwój osobisty u osób w każdym wieku. Na temat przewodni zostały wybrane trudne uczucia
Założone 10 lat temu Stowarzyszenie Inicjatyw Kulturalnych Tartak to prężnie działająca grupa artystów i animatorów kultury, którzy mają na celu popularyzację projektów artystycznych, inicjatyw kulturalnych i działań edukacyjnych. W swojej pracy często posługują się technikami teatralnymi, organizując przy tym szereg warsztatów o tej tematyce.
Na warsztaty z rozwoju osobistego stowarzyszenie zaprasza w weekend 12-14 października – w piątek w godz. 19:30-21:30, w sobotę w godz. 9:00-15:00 oraz w niedzielę w godz. 10:00-15:00. Podczas spotkań będą poruszane tematy trudnych uczuć, które towarzyszą nam w życiu każdego dnia, a nie zawsze wiemy, jak nad nimi zapanować.
Na pierwszych warsztatach tematem wiodącym będzie złość. Z tego powodu został przygotowany bogaty program – od seansu filmowego, przez formułę wykładu z dyskusją, pracę z ciałem, pracę w parach i warsztat arteterapeutyczny.
Zajęcia poprowadzi doświadczona animatorka i coach – dr Elżbieta Chrulska, absolwentka UMK i krakowskich Pracowni Dilettante (Małopolski Instytut Kulturalny i Teatr Figur Kraków) oraz Szkoły Profesjonalnego Coachingu w Instytucie Psychoedukacji i Rozwoju Integralnego w Krakowie. Ukończyła podstawowy stopień szkolenia z Terapii Skoncentrowanej Na Rozwiązaniach w Centrum Rozwiązań w Toruniu. Obecnie animator kultury w Domu Muz w Toruniu i Stowarzyszeniu Inicjatyw Kulturalnych Tartak, gdzie prowadzi Pracownię Twórczego Rozwoju Archipelag
Koszt uczestnictwa w 10-godzinnym szkoleniu wynosi 150 zł – w tym materiały warsztatowe, kawa, herbata, ciastka i pyszny obiad w niedzielę na zakończenie szkolenia.
To idealna propozycja dla wszystkich tych, którzy pragną stawić czoła trudnym uczuciom, gdyż idąc za słowami znanej psychoanalityczki Karen Horney – Praca nad sobą staje się nie tylko podstawowym moralnym obowiązkiem, ale zarazem podstawowym moralnym przywilejem. Gdy będziemy poważnie traktować sprawę własnego rozwoju — sami owej pracy nad sobą zapragniemy.
Zapisy i dodatkowe informacje: info@stowarzyszenie-tartak.pl