Studia i praca to często wybierany przez studentów wariant. Nie zawsze jednak udaje się połączyć te dwie aktywności. Taką możliwość stwarza Kolegium Jagiellońskie – Toruńska Szkoła Wyższa. Jest to Uczelnia, w której bez problemu będziesz mógł zdobywać wykształcenie i zarabiać na swoje utrzymanie.
Praca i studia
Wielu młodych ludzi chcąc podjąć studia nie może pozwolić sobie wyłącznie na poświęcenie się nauce. Wyjazd z rodzinnej miejscowości do innego miasta przysparza wielu problemów, przede wszystkim finansowych. Stąd też nierzadko studenci podejmują pełnowymiarową prace zarobkową. Są wśród nich także osoby, chcące łączyć studia i pracę, aby zdobywać cenne doświadczenie, ale również takie, które dopiero po kilku latach decydują się na powrót do edukacji. Możliwość pogodzenia nauki z pracą daje Kolegium Jagiellońskie – Toruńska Szkoła Wyższa!
W przeciwieństwie do niektórych uczelni w regionie, gdzie zjazdy są od piątku do niedzieli, organizacja studiów w KJ pozwala na łączenie pracy i studiowania – mówi Ireneusz Margol, student Kolegium Jagiellońskie – Toruńskiej Szkoły Wyższej. Zjazdy odbywają się tylko w soboty i niedziele. Program i plan zajęć jest tak ułożony, by dni robocze były tylko do dyspozycji studentów. Poza tym, w szczególnych sytuacjach, takich jak nieprzewidziane obowiązki zawodowe, niestandardowy czas pracy, uczelnia „nie robi studentom pod górę” i jest możliwość indywidualnego realizowania programu. Pod tym względem studiowanie w KJ nie powoduje u mnie żadnych napięć, stresów lub logistycznych niespodzianek – dodaje.
Jak wygląda studiowanie na Kolegium Jagiellońskim – Toruńskiej Szkole Wyższej ?
Zjazdy odbywają się w weekendy raz, dwa lub czasem trzy razy w miesiącu. Jest to uzależnione od kilku czynników, np. od długości miesiąca. Oczywiście studenci mogą również wystąpić, w uzasadnionych przypadkach, o indywidualną organizację studiów.
Po pierwsze, że jest to dla mnie przygoda przez duże „P” – zaczyna Ireneusz. Żeby była jasność – studiując na tej uczelni czuję, że się rozwijam, zdobywam wiele nowych umiejętności i wiedzę. Wymaga to ode mnie wysiłku oraz poświęcenia czasu, ale traktuję moje studiowanie jako wyzwanie, okazję do nowych doświadczeń oraz odkrywania siebie, swoich zasobów i słabości. Bonusem jaki otrzymuję podczas studiów jest ogromne zróżnicowanie grupy studenckiej, w której się uczę – pod względem posiadanego już doświadczenia zawodowego, ale i życiowego. Kolejnym atutem studiowania w Kolegium Jagiellońskim jest kadra, która w większości składa się z praktyków. Przekazują oni swoją wiedzę praktyczną, którą zdobywali pracując w instytucjach i placówkach, poza pracą dydaktyczną na uczelni. Podczas zajęć otrzymujemy profesjonalną opiekę dydaktyczną, ale też jakże dla nas ważną – opiekę emocjonalną. Jako student Kolegium Jagiellońskiego bardzo sobie cenię indywidualne podejście do każdego ze studentów, którego doświadczamy od całej kadry uczelni. Do tego, jak już wspomniałem, zjazdy są w soboty oraz niedziele, uczelnia znajduje się w ścisłym centrum Torunia przy ulicy Jęczmiennej, jest w niej bardzo przyjazny i kameralny klimat co daje też poczucie bezpieczeństwa – dlatego właśnie wybrałem Kolegium Jagiellońskie – Toruńską Szkołę Wyższą.
Większe możliwości
Dzięki wyższemu wykształceniu otworzysz przed sobą drzwi do wielu możliwości. Podczas studiowania niektórzy studenci podejmują pracę w swoim przyszłym zawodzie – w granicach uprawnień jakie posiadają, a niektórzy decydują się nawet na otwarcie własnej działalności gospodarczej. Nauka w Kolegium Jagiellońskim – Toruńskiej Szkole Wyższej nie tylko umożliwi Tobie zdobycie niezbędnych kwalifikacji, ale także ułatwi realizację zaplanowanej przez Ciebie ścieżki kariery.
Zawodowo jestem instruktorem terapii uzależnień – opowiada Ireneusz. Posiadam certyfikat PARPA (Państwowa Agencja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych), pracuję w Wojewódzkim Ośrodku Terapii Uzależnień i Współuzależnienia w Toruniu, a także prowadzę swój prywatny gabinet terapii uzależnień. Ukończenie studiów magisterskich na kierunku pedagogika pozwoli mi na rozszerzenie moich kompetencji oraz rozwój zawodowy. Uzyskam wiele dodatkowych uprawnień, pomimo że już teraz legitymuję się wyższym wykształceniem i wieloletnim stażem zawodowym. Takie instytucje jak PARPA, Ministerstwo Zdrowia czy Narodowy Fundusz Zdrowia wymagają posiadania tytułu magistra np. pedagogiki, psychologii, czy socjologii, bym mógł rozpocząć proces certyfikacji na specjalistę psychoterapii uzależnień. Ponieważ z wyżej wymienionych kierunków studiów pedagogika jest mi bliska zawodowo oraz mentalnie, wybrałem właśnie studia magisterskie na tym kierunku.
Koszty
Wszelkie informacje na temat kosztów znajdziesz pod tym linkiem: http://kj.edu.pl/rekrutacja-2/