Bloczki betonowe- przyszłość energooszczędnego budownictwa

0
44

W dzisiejszych czasach budowa, przebudowa, remonty, to niezwykle często spotykane działania. Nic więc dziwnego, że wraz z powszechnym wzrostem cen, poprzez borykanie się z szalejącą inflacją, deweloperzy, firmy budowlane, a także prywatni użytkownicy szukają sprawdzonych sposobów na budownictwo energooszczędne. Jednym z kluczowych elementów takich konstrukcji są bloczki betonowe. Co warto o nich wiedzieć? Przyjrzyjmy się ciekawemu zagadnieniu z bliska.

Bloczki betonowe – najważniejsze informacje

Bloczki betonowe to innowacyjne materiały konstrukcyjne, które każdego dnia rewolucjonizują branżę budowlaną. Łączą w sobie lekką, małą wagę, a przy tym są niezwykle wytrzymałe. Co jednak dla wielu najwęższe, cechują się doskonałymi właściwościami izolacyjnymi. Na szczególną uwagę zasługuje ich porowata struktura. To ona zapewnia efektywną izolację termiczną. Dzięki niej można odnotowywać oszczędności energetyczne na dużą skalę w perspektywie lat.

beton

Warto wiedzieć, że bloczki betonowe są bardzo łatwe, przystępne w montażu, jak również w obróbce. To sprawia, że w krótszym czasie można cieszyć się finalnymi efektami zakończonej budowy, przebudowy, czy remontu. Warto wskazać najważniejsze informacje dotyczące omawianych materiałów budowlanych:

  • Cechują się niską gęstością (300- 700 kg/m3),
  • Składają się z cementu, wapna, kruszyw, a ich struktura uzupełniona jest spulchniaczem,
  • Cechują się wysoką odpornością ogniową,
  • Ich zastosowanie pozwala na uzyskanie stabilnej konstrukcji,
  • Są doskonałym materiałem do budowy energooszczędnych budynków.

Dlaczego bloczki betonowe to materiały energooszczędne?

Co sprawia, że bloczki betonowe i ich wykorzystanie sprzyja powstawaniu obiektów energooszczędnych i pasywnych? Przede wszystkim należy wskazać, że lekkie, wytrzymałe konstrukcyjnie bloczki zawierają miliony mikroskopijnych pęcherzyków powietrza. W rezultacie to one odpowiedzialne są za skuteczne hamownie przepływu ciepła. Właśnie dlatego tak unikalna struktura zapewnia izolację termiczną, która jest nawet 3- 4 razy lepsza, niż tradycyjne materiały budowlane.

bloczkibetonowe

Korzyści wynikające z zastosowania bloczków betonowych to budowy różnego rodzaju obiektów

Warto wskazać na dwie, dominujące wartości, które wynikają z zastosowania betonowych bloczków do budowy domów, obiektów firmowych, czy budowli gospodarczych. Przede wszystkim są to duże oszczędności na klimatyzacji, a także ogrzewaniu. Wiąże się to z koniecznością zużycia o wiele mniejszej ilości materiałów do ogrzewania zimą, takich jak m.in.; węgiel, drewna, pellet, brykiet. Latem, podczas wysokich, skrajnych temperatury, nie będzie trzeba używać przez większą część dnia i nocy klimatyzacji, by uzyskać optymalne, przyjemne warunki do bytowania. W związku z tym będzie można cieszyć się niższymi rachunkami za zużycie energii elektrycznej, której ceny wciąż rosną. Jak to możliwe? Wszystko dzięki właściwościom, którym cechują się bloczki betonowe. Zimą nie pozwalają na wydostanie się ciepła z naszych mieszkać, domów, czy biur. Latem ich działanie jest odwrotne. Konstrukcja bloczków betonowych sprawia, że ściany budynków nie nagrzewają się, oddając uporczywe ciepło do naszych wnętrz. Każdy z nas doskonale zna ten problem w przypadku posiadania dużych przeszkleń. W nich koniecznie należy zastosować rolety, żaluzje, by powstrzymać ciepłe promienie wpadającego światła.

Warto podać kilka wyników badań statystycznych, które potwierdzają zasadność wykorzystania bloczków betonowych do produkcji obiektów energooszczędnych. Wskazuje się, że budynki wniesione z użyciem omawianych materiałów budowlanych mogą zużywać nawet o 50% mniej energii na ogrzewanie i chłodzenie w porównaniu do tradycyjnych konstrukcji.

Początkowe koszty i ich szybki

Bardzo często zdarza się, że początkowy koszt lekkich bloczków betonowych jest wyższy, niż alternatywne rozwiązania, w skali długoterminowej inwestycja przyniesie szybki zwrot poniesionych kosztów, a często nawet wygeneruje zyski. Oszczędności na energii elektrycznej, a także szybkość budowy, mniejsze koszty związane z nakładem firmy budowlanej, personelu, szybko niwelują powstałą różnicę. Szacuje się, że całkowity zwrot z dokonanej inwestycji najczęściej pojawia się w 5- 7 roku użytkowania budynku. Wszystko zależy od intensywności jego eksploatacji, użytkowej powierzchni, jak również warunków atmosferycznych panujących w danych latach.

Sprawdzone energooszczędne materiały w zasięgu Twoich rąk- postaw na hurtownię materiałów budowlanych AGMAR

Jeśli szukasz sprawdzonych materiałów budowlanych, gdzie nie ma konieczności długiego oczekiwania na ich fizyczne otrzymanie, już dziś zapoznaj się z ofertą hurtowni budowlanej AGMAR. To miejsce, które cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem wśród szerokiego grona odbiorców. Dodatkowo korzystając z oferty, na każdym etapie zakupów, można liczyć na w pełni profesjonalną obsługę i poradę. Już dziś wejdź na stronę internetową i pozyskaj dla siebie idealne materiały budowlane.